Search
Close this search box.

pinlock

Znáte asi každý ten pocit, kdy je ráno už vcelku chladno, vy nastartujete svého plechového oře, nasadíte helmu, zaklapnete hledí a už v nejbližší zatáčce máte pocit, jako byste se projížděli ulicemi Londýna zahaleného do své typické mlhy. Intuice je sice fajn dovednost, používat ji ale při jízdě na motorce, obzvlášť na českých silnicích, je dost riskantní zábava.

Fólie proti mlžení pinlock

Co je vlastně příčinou špatné viditelnosti v uzavřené přilbě v chladnějším či vlhkém počasí? Tomuto jevu ve fyzice říká „rosný bod“. Označujeme tím teplotu, při které je vzduch maximálně nasycen vodními parami. Jakmile pak teplota klesne pod tento bod – páry zkondenzují a tím se zhorší viditelnost. V praxi to znamená, že začneme vydechovat v helmě teplý vzduch a ten se dostane do kontaktu se studeným plexisklem. Co tedy s tím? Jsou dvě řešení. Jedno je jezdit se zadrženým dechem, což Vám Vaše vyjížďky značně zkrátí. Druhé řešení je praktičtější a jmenuje se Pinlock.

Jak funguje pinlock?

PinLock je ohebná, vyjímatelná vnitřní vložka plexiskla fungující na podobném principu jako dvouvrstvá skla u lyžařských brýlí.

Ta se upevní na vnitřní stranu hledí na úchytné dva plastové kolíčky a utěsní pomocí silikonového proužku podél obvodu tak, že vznikne mezi hledím a PinLock izolační vrstvou mikro milimetrová mezera.

Tato mezera potom zabrání kondenzování vzduchu uvnitř přilby i při jízdě v chladnějším počasí.

cena a kompabilita pinlocku

Mnoho kvalitních, cenově lehce nadprůměrných přileb má PinLock již v sobě zabudovaný nebo minimálně obsahují úchyty připravené na doplnění PinLocku s označením „PinLock ready“. Jedná se o helmy se hledím, tedy výklopné, integrální a také moderní enduro přilby.

Možná Vám může připadat cenový rozdíl mezi přilbou s PinLockem či bez něj podstatný. Pokud si však chcete užívat bezpečnou jízdu i v chladnějším počasí, bude Vám tento doplněk helmy věrným pomocníkem, kterého oceníte při každém Vašem výdechu a nádechu. Zamlžené hledí Vás tak nebude otravovat ani při měnících se teplotách a ochlazení.

helmu si přijeďte vyzkoušet k nám

V našich prodejnách máme všechny druhy a velikosti k zapůjčení a tak si můžete vybrat přesně takovou helmu, jaká je nejvhodnější pro Váš styl jízdy a používání.